Balıkesir Havadis

Ayvalık’ta konteynerler yeraltına alınıyor

BALIKESİR’İN AYVALIK BELEDİYESİ, ÇÖP KONTEYNERLERİNİ YERALTINA ALMAYA DEVAM EDİYOR. DAHA ÖNCE KENTİN ÇEŞİTLİ BÖLGELERİNE YERLEŞTİRİLEN 13 YERALTI KONTEYNERİNE EK OLARAK, İKİŞERLİ DÖRT ADET, SEKİZ BİN LİTRELİK YER ALTI SİSTEMİNİN KURULUM ÇALIŞMALARI, KİPA KARŞISI YILKAR, 150 EVLER MAHALLESİ, KOLÇAK ARKASI, DURAN MARKET KARŞISI, ARMUTÇUK ESKİ PAZARYERİNDE TAMAMLANDI.

Ayvalık’ta konteynerler yeraltına alınıyor
27 views
27 Temmuz 2021 - 12:30

Balıkesir’İn Ayvalık Belediyesi, çöp konteynerlerini yeraltına almaya devam ediyor. Daha önce kentin çeşitli bölgelerine yerleştirilen 13 yeraltı konteynerine ek olarak, ikişerli dört adet, sekiz bin litrelik yer altı sisteminin kurulum çalışmaları, Kipa karşısı Yılkar, 150 Evler Mahallesi, Kolçak arkası, Duran market karşısı, Armutçuk eski pazaryerinde tamamlandı.

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, mevcut çöp konteynerlerinin hijyen, düzen ve kapasite açısından daha kullanışlı hale getirilmesi için, uygun olan cadde ve sokaklarda yeraltına alınmasına bir program dahilinde devam edeceklerini söyledi. Yeraltı uygulamasıyla, çevre ve görüntü kirliliğinin önüne geçileceğini belirten Başkan Ergin, “Çöplerin toplanmasında en sağlıklı ve modern yöntem olarak bilinen yeraltı konteyner sistemi, klasik konteynerlerden daha fazla depolama kapasitesine sahip. Ayrıca, çevreye kötü koku ve bakteri yayılmasının da önüne geçilmiş oluyor” dedi.

Yeraltı konteyner sisteminin; hava koşullarına, atılan çöplere ve yağmur suyuna karşı dirençli olarak tasarlandığına değinen Başkan Ergin, vatandaşlar açısından da kullanımının çok kolay ve pratik olduğunu belirtti. Konteynerlere atılan çöplerin iç konteyner haznesinde depolanacağını vurgulayan Ergin, “Böylece, çöplerin çevreye dağılarak kirlilik yaratmasının da önüne geçilecek. Büyük hacmi nedeniyle çevresinde bulunan klasik konteynerleri de kaldırdık” dedi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.