Balıkesir Havadis

Balıkesirli şehit aileleri ve gazilerden Türkkan’a istifa çağrısı

TÜRKİYE HARP MALULÜ GAZİLER ŞEHİT DUL VE YETİMLERİ DERNEĞİ BALIKESİR ŞUBE BAŞKANI HAYDAR FİLİZ ŞEHİT KARDEŞİNE KÜFÜR ETTİĞİ İDDİA EDİLEN İYİ PARTİ MİLLETVEKİLİ LÜTFÜ TÜRKKAN’I ŞEHİT AİLESİ VE GAZİLERDEN ÖZÜR DİLEYEREK, MİLLETVEKİLLİĞİNDEN İSTİFA ETMEYE ÇAĞIRDI.

Balıkesirli şehit aileleri ve gazilerden Türkkan’a istifa çağrısı
40 views
06 Kasım 2021 - 20:20

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Balıkesir Şube Başkanı Haydar Filiz, şehit kardeşine küfür eden İYİ Parti Milletvekili Lütfü Türkkan’ı şehit ailesi ve gazilerden özür dilemeye ve milletvekilliğinden istifa etmeye çağırdı.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Balıkesir Şube Başkanı Haydar Filiz yaptığı açıklamada, “PKK terör örgütü tarafından 1997 yılında şehit edilen İsa Gümren’ in kardeşinin, 5 Kasım 2021 tarihinde; Bingöl’de verdiği tepki neticesinde, İYİ Parti Milletvekili Lütfü Türkkan’ın şehit kardeşine karşı yaptığı küfrü tüm şehit aileleri ve gazilerimize yapılmış gibi addediyor esefle kınıyoruz. Vatanımızın bütünlüğü, milletimizin birliği ve beraberliği için hayatını feda eden şehitlerimizin, aziz hatıralarına, bizlere emanet yakınlarına saygısızlık edenleri yüce milletimiz asla unutmaz” diye konuştu.

“Mecliste istemiyoruz”

“Aziz şehitlerimizin kanlarıyla kurulan meclisimiz de teröre destek verenlerle, şehidimizin emaneti olan yakınlarına ağza alınmayacak şekilde küfür etme terbiyesizliğini gösteren, hiçbir parti, milletvekili istemiyoruz” diyen Filiz, “Şehit Aileleri ve Gaziler olarak; Her kim terör sevici, eli kanlı bebek katillerini destekleyen siyasi parti ile temasa geçip, iş tutarsa karşısında bizleri görecektir. Lütfü Türkkan’ı Şehit ailesi ve Gazilerden özür dileyerek derhal milletvekilliğinden istifa etmesini istiyoruz” ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.