Balıkesir Havadis

BAÜN Karabağ’da şehit düşen öğrencisini unutmadı

BALIKESİR ÜNİVERSİTESİNDE ÖĞRENİM GÖRDÜKTEN SONRA ÜLKESİNE DÖNEN VE AZERBAYCAN’IN İŞGAL ALTINDAKİ TOPRAKLARININ KURTARILMASI İÇİN SAVAŞIRKEN ŞEHİT OLAN AZERBAYCAN UYRUKLU MAMMADAGHA SAFAROV İÇİN ÜNİVERSİTE SENATOSU TARAFINDAN ŞÜKRAN BERATI VERİLMESİ KARARLAŞTIRILDI.

BAÜN Karabağ’da şehit düşen öğrencisini unutmadı
93 views
09 Kasım 2020 - 17:30

Balıkesir Üniversitesinde (BAÜN) öğrenim gördükten sonra ülkesine dönen ve Azerbaycan’ın işgal altındaki topraklarının kurtarılması için savaşırken şehit olan Azerbaycanlı Mammadagha Safarov için Üniversite Senatosu tarafından Şükran Beratı verilmesi kararlaştırıldı.

Şükran Beratında; “Azerbaycan toprağı Karabağ’ı düşman işgalinden kurtarmak için sınır bölgesinde vatanı, milleti, dini, devleti, istiklal ve istikbali uğruna canını feda eden, 2014-2019 tarihleri arasında Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümünde öğrenci olan aziz şehit Mammadagha Safarov’u Bir Millet İki Devlet Anlayışı ile Türk Milletinin şehidi olarak kabul ediyor; bu duygu ve inançla, kahraman şehidimizi şükran, rahmet ve minnetle anıyor; aziz ailesine Balıkesir Üniversitesi Şükran Beratı’nı takdim etmekten onur duyuyoruz” ifadelerine yer verildi.

Balıkesir Üniversitesi Senato kararı ile ayrıca Mammadagha Safarov’un ismi, 2014-2019 yılları arasında öğrencisi olduğu Mühendislik Fakültesinde ek binada yer alan Konferans Salonuna verilecek.

Konu hakkında açıklamada bulunan Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş, 2014-2019 yılları arasında Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümünde öğrenim gören Mammadagha Safarov’un adını yaşatmak adına ailesine Şükran Beratı verilmesi ve isminin de öğrenim gördüğü okulunda konferans salonuna verilmesi yönünde karar aldıklarını belirtirken, “Bu vesileyle bir kez daha şehidimize Allah’tan rahmet, ailesine ve kardeş Azerbaycan halkına başsağlığı diliyorum” dedi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.