Balıkesir Havadis

BAÜN, Veteriner Fakültesiyle Bölge Hayvancılığına Güç Katıyor

BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ (BAÜN) TÜM AKADEMİK BİRİMLERİNDE DEĞER ÜRETİMİ İLKESİYLE FAALİYETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR. ÜNİVERSİTE BÜNYESİNDEKİ VETERİNER FAKÜLTESİ DE MODERN VE TEKNOLOJİK ALTYAPISI, GÜÇLÜ VE DONANIMLI AKADEMİK KADROSUYLA ÖNCELİKLE HAYVAN VE HALK SAĞLIĞININ TEMİNATI OLAN GELECEĞİN VETERİNER HEKİMLERİNİ YETİŞTİRİRKEN, BÜNYESİNDEKİ HAYVAN HASTANESİ İLE DE BALIKESİR İLE BÖLGE HAYVANCILIĞINA HİZMET ETMEYE DEVAM EDİYOR.

BAÜN, Veteriner Fakültesiyle Bölge Hayvancılığına Güç Katıyor
106 views
21 Kasım 2020 - 15:50

Balıkesir Üniversitesi (BAÜN) tüm akademik birimlerinde değer üretimi ilkesiyle faaliyetlerini sürdürüyor. Üniversite bünyesindeki Veteriner Fakültesi de modern ve teknolojik altyapısı, güçlü ve donanımlı akademik kadrosuyla öncelikle hayvan ve halk sağlığının teminatı olan geleceğin Veteriner Hekimlerini yetiştirirken, bünyesindeki Hayvan Hastanesi ile de Balıkesir ile bölge hayvancılığına hizmet etmeye devam ediyor.

Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş, eğitim-öğretim çalışmaları ve bilim üretiminin yanı sıra şehirle bütünleşmenin üniversitenin öncelikleri arasında yer aldığını söylerken, şehirle bütünleşmenin önemli ayaklarından olduğunu belirttiği Veteriner Fakültesinin de tüm olanaklarıyla Balıkesir ve çevresinde hayvancılık faaliyetlerine güç kattığını dile getirdi.

Hayvan Hastanesi Bölgenin Hizmetinde

Veteriner Fakültesi bünyesindeki Hayvan Hastanesinde deneyimli akademik kadronun sorumluluğunda; İç Hastalıkları, Cerrahi ve Doğum ve Jinekoloji kliniklerinde kedi, köpek ve kuş gibi küçük hayvanlar; at, inek, deve, koyun ve keçi gibi büyük hayvanlar ve kümes hayvanlarının her türlü teşhis, tedavi ve operasyonlarının yapılabildiğini belirten Rektör Prof. Dr. İlter Kuş, Türkiye’yi doyuran il olarak tanımlanan Balıkesir’de üniversite olarak hayvancılığa desteklerinin devam edeceğini vurguladı.

Rektör Prof. Dr. İlter Kuş fakültede, hayvanlardan insanlara bulaşan hastalıklar başta olmak üzere halk sağlığı ve çevre konularında konferans, panel, danışmanlık hizmetleri, yurtiçi ve yurtdışı projeler gibi çalışmaların da sürdürüldüğünü ifade ederken; büyükşehir ve ilçe belediyeleri, hayvancılık sektöründe faaliyet gösteren birlik ve dernekler ile kamu kurum ve kuruluşları gibi dış paydaşlarla da iş birliği protokollerinin gerçekleştirildiğini sözlerine ekledi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.