Balıkesir Havadis

Burhaniye’de pide gramajları denetlendi

BALIKESİR’İN BURHANİYE BELEDİYESİ ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ RAMAZAN PİDESİ GRAMAJ DENETİMİ YAPTI. PİDELERDE EKSİK GRAMAJ TESPİT EDİLEN FIRINLARA YASAL UYARILAR YAPILDI.

Burhaniye’de pide gramajları denetlendi
81 views
29 Nisan 2021 - 16:58

Balıkesir’in Burhaniye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ramazan pidesi gramaj denetimi yaptı. Pidelerde eksik gramaj tespit edilen fırınlara yasal uyarılar yapıldı.

Halk sağlığı noktasında istisnasız denetimlere devam eden Burhaniye Belediyesi, Ramazan ayı dolayısıyla fırınlarda üretilen pidelerin gramajlarını denetledi. Şok baskınla fırınlarda yapılan denetimlerde genel anlamda eksiklik görülmezken, gramaj eksiği olan fırınlara bir sefere mahsus uyarı yapılıp, tekrarında yasal işlem uygulanacağı belirtildi.

Burhaniye’de Ramazan ayıyla birlikte üretilmesi kararlaştırılan pideler gramajları küçük 160g, büyük ise 300g olarak belirlendikten sonra imalathaneler pide üretimine başlamıştı. Pide üretilen imalathaneleri denetleyerek gramajlarını ölçen belediyeye bağlı zabıta ekipleri, gramaj hususunda fırınların genel anlamda kurallara uyduklarını gözlemledi. İstisnai durumlar için fırın işletmelerini bir seferlik uyardı.

Yapılan gramaj denetimlerinin haricinde Zabıta ekipleri Valilik tarafından alınan Pandemi tedbirlerini de denetlemeyi unutmadı. Gidilen fırınlarda özellikle iftar saatine yakın saat 17.00 ile 19.00 saatleri arasında yoğunluktan kaynaklı durumlarda ki maske-mesafe kurallarını da denetleyen Zabıta birimi vatandaşı ve fırıncıları kurallara uymaları noktasında uyardı.

Halk sağlığı bakımından Belediye olarak tüm koşullarda mücadele ettiklerini ifade eden Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler “Bu süreci atlatabilmek adına aralıksız çalışmalarımızı sürdürürken diğer taraftan da rutin denetimlerimizi yapıyoruz. Tam kapanma süreciyle birlikte denetimlerimizi daha da yoğunlaştırdık. Ramazan ayı dolaysıyla pide gramaj ve fırın imalathanelerimizi denetlemeye devam ediyoruz” dedi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.