Balıkesir Havadis

Çanakkale’de sağlık alanında bir ilk daha

AYVACIK DEVLET HASTANESİ SAĞLIK ALANINDA HIZ, GÜVEN VE TASARRUF DEVRİMİ TAŞIYAN DİJİTAL (AKILLI) HASTANE HIMMS 6 BELGESİNİ ALMAYA HAK KAZANAN ÇANAKKALE’DEKİ İLK HASTANE OLDU.

Çanakkale’de sağlık alanında bir ilk daha
11 views
16 Kasım 2021 - 11:20

IHAAW105808-SAG/16-11-2021

– Çanakkale’de sağlık alanında bir ilk daha
– Ayvacık’a Dijital Hastane

(Fotoğraflı)

İpek Yavaş
Çanakkale (İHA) – Sağlıkta dönüşüm programı kapsamında çağdaş hizmet anlayışı ile projelendirilip hayata geçirilen yatırımlar hızla devam ederken, Çanakkale’de sağlık alt yapısını güçlendirerek yeni projelerle yükseltmeye devam ediliyor. Ayvacık Devlet Hastanesi sağlık alanında hız, güven ve tasarruf devrimi taşıyan, dijital (akıllı) hastane HIMMS 6 belgesini almaya hak kazanan Çanakkale’deki ilk hastane oldu.
Ayvacık Devlet Hastanesi ‘Dijital Hastaneler’ grubundaki yerini aldı. Hastane EMRAM HIMSS seviye 6 Dijital Hastane olarak tescillendi. Çanakkale’nin ilk dijital hastanesi olan Ayvacık Devlet Hastanesi, halka en iyi kalitede hizmet sunmayı hedefliyor.
Ağustos 2021’de başlatılan ve kısa sürede yoğun çalışmaların ürünü olarak tescillenen başarı öyküsünü anlatan Ayvacık Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Emrah Demirci; “Göreve geldiğimiz ilk günden bu yana en iyi hizmet parolasıyla yolumuza devam ediyoruz. Dijital hastane kapsamında getirilen yenilikleri şöyle sıralayabiliriz; Sağlık kaydı verilerinin güvenilir ve doğru saklanmasını sağlayan dijital arşiv uygulaması sunan, Mobil cihazların kullanımı ile tüm bilgilere hızla ulaşılabilen, evrak ve kağıt kullanımının fiziki olarak ortadan kalktığı kağıtsız hastane uygulamasını sağlayan, tıbbi kayıtların güvenilirliği ve hızlı erişim sayesinde hastalarımıza tıbbi alanda kaliteli ve güvenli tedavi sağlanmış olur. Ayrıca tüm tedavi sistemlerini hızlı koordine ederek bilgiye her an, her yerden erişim sayesinde sağlık personellerimizin hastaya ayırdığı vaktin artması ile bakım ve hizmet kalitesini arttırır hasta memnuniyetini sağlar”dedi.
(EME-EME)

16.11.2021 11:08:53 TSI
NNNN

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.