Balıkesir Havadis

CHP’li belediyeden kafa karıştıran soruşturma

BALIKESİR’İN ERDEK İLÇESİ BELEDİYESİ 11 AYDIR MAAŞLARINI ALAMADIKLARINI İÇİN İCRA İŞLEMLERİNİ BAŞLATAN 6 MEMURA SİYASİ PARTİ MİTİNGİNE KATILDIKLARI GEREKÇESİYLE İDARİ SORUŞTURMA BAŞLATTI.

CHP’li belediyeden kafa karıştıran soruşturma
80 views
14 Ekim 2020 - 13:20

Balıkesir’in Erdek Belediyesi, 11 aydır maaşlarını alamadıklarını için icra işlemlerini başlatan 6 memur hakkında, siyasî parti mitingine katıldıkları gerekçesiyle idarî soruşturma başlattı.

CHP’li Erdek Belediyesi’nde belediyeden alacaklarını gerekçe göstererek icra takibi başlatan memurlara yönelik idarî soruşturma başlatıldı. Belediyede çalışan 6 memur 11 aydır maaşlarını alamadıkları için icra takibine başlamış ve dönemin belediye başkanı, başkan yardımcıları, zabıta müdürü ve mali işler müdürü hakkında görevi kötüye kullanma ve tehdit nedeniyle Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunmuştu. Belediye çalışanlarının icra takibi ve soruşturma isteklerinin devam etmesi üzerine bu kez belediye yönetimi de bu memurlar hakkında siyasî partilerin mitinglerine ve seçim çalışmalarına katıldığı gerekçesiyle idarî soruşturma başlattı. Erdek Belediye Başkan Yardımcısı ve Disiplin Komisyonu Başkanı Hulusi Ay, idarî soruşturma kapsamında memurlardan savunma istedi. Belediye yönetimi, memurların 2019 seçimlerinde CHP İlçe Başkanlığı’nın düzenlediği mitinglere faal olarak katıldığı, araç konvoyları ve toplantılarına dahil olduğunu gerekçe gösterirken, memurlar ise “muvafakatname vermeyiz” gerekçesiyle belediye yönetiminin kendilerini zorla mitinglere gönderdiğini ileri sürdü.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.