Balıkesir Havadis

Cumhuriyetle yaşıt Mehmet dede, cumhuriyetin ilk yıllarını anlattı

BALIKESİR’İN EDREMİT İLÇESİ’NDE TÜRKİYE CUMHURİYETİ İLE AYNI YAŞTA OLAN MEHMET BOZDALI, CUMHURİYETİN İLK YILLARINDAKİ ANILARINI, AK PARTİ İLÇE BAŞKANI EKREM UMUTLU’YA ANLATTI.

Cumhuriyetle yaşıt Mehmet dede, cumhuriyetin ilk yıllarını anlattı
72 views
30 Ekim 2020 - 0:00

Balıkesir’in Edremit ilçesinde Cumhuriyet ile aynı yaşta olan Mehmet Bozdalı, cumhuriyetin ilk yıllarındaki anılarını, AK Parti İlçe Başkanı Ekrem Umutlu’ya anlattı.

Edremit AK Parti İlçe Başkanı Ekrem Umutlu, cumhuriyetin ilk yıllarına tanık olduğunu bildiği 97 yaşındaki Mehmet dedeyi evinde ziyaret etti. Kedisini ziyarete gelinmesinden memnuniyet duyan Mehmet dede, ‘’İnsanlar bir başkaydı insanlar. Vicdan vardı, hal hatır sorarlardı. Komşu komşuyu arardı. Şimdi hiçbir şey yok. Herkes kendi derdine düşmüş. Herkes kendi nefsine hizmet eder hale gelmiş. Yaşım 97 ama siz 98 deyin” dedi.

AK Parti Edremit ilçe Başkanı Ekrem Umutlu, “Şimdi Cumhuriyet Bayramımızda, cumhuriyetle yaşıt olan Mehmet dedemizi ziyaret ettik. Halini hatırını sorduk’’ dedi.

Ziyarette Cumhuriyet ile yaşıt Mehmet dedeye Ekrem Umutlu tekerlekli sandalye hediye etti.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.