Balıkesir Havadis

Dünya ve Olimpiyat şampiyonları BAÜN’de ders verecek

TÜRKİYE’Yİ ULUSLARARASI SPOR MÜSABAKALARINDA TEMSİL EDEREK DÜNYA VE AVRUPA ŞAMPİYONLUKLAR KAZANAN MİLLİ GÜREŞÇİ YASEMİN ADAR İLE PROFESYONEL BOKSTA ULUSLARARASI BAŞARILAR ELDE EDEN MİLLİ BOKSÖR ALİ EREN DEMİREZEN BALIKESİR ÜNİVERSİTESİN DE ÖĞRETİM GÖREVLİSİ OLARAK DERS VERECEKLER.

Dünya ve Olimpiyat şampiyonları BAÜN’de ders verecek
115 views
02 Ocak 2022 - 13:00

Türkiye’yi uluslararası spor müsabakalarında temsil ederek dünya ve Avrupa şampiyonluklar kazanan Milli Güreşçi Yasemin Adar ile profesyonel boksta uluslararası başarılar elde eden Milli Boksör Ali Eren Demirezen Balıkesir Üniversitesin de öğretim görevlisi olarak ders verecekler.

Balıkesir Üniversitesi’nden yapılan açıklamada 2 milli sporcunun öğretim görevlisi olarak BAÜN’de göreve başladıkları açıklandı. Dünya ve Avrupa Şampiyonu, olimpiyatlarda ülkemizi temsil eden Milli güreşçi Yasemin Adar ile amatör olarak boksta Türkiye şampiyonu olan ve uluslararası özel turnuvalarda şampiyonlukları bulunan, halen profesyonel olarak boks yaşamını sürdüren Ali Eren Demirezen’in Balıkesir Üniversitesinde öğretim görevlisi olarak göreve başladı.

Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş, BAÜN’de 90 milli sporcunun öğrenim gördüğünü belirterek, “Spor Bilimleri Fakültesinde binin üzerinde öğrenci eğitim görüyor. Bu öğrencilerimizden Kerem Kamal’ın güreş dünya Şampiyonluğu, Habibe Afyonlu’nun Judo Ümitler Dünya Şampiyonluğu, İrem Korkmaz’ın Judo Avrupa Şampiyonluğu, Ebru Şahin’in Judo Gençler Avrupa Şampiyonluğu, Büyükler Avrupa Üçüncülüğü, 23 yaş altı Avrupa Şampiyonluğu ve Akdeniz Oyunları Şampiyonluğu, Selin Yurtsever’in de Üniversiteler Arası Plaj Voleybolu Avrupa Dördüncülüğü sayabildiğimiz önemli başarılar. Dünya ve Avrupa şampiyonu ve olimpiyatlarda ülkemizi temsil eden Milli güreşçi Yasemin Adar ile Amatör olarak boksta Türkiye şampiyonu olan ve Uluslararası özel turnuvalarda şampiyonlukları bulunan ve halen profesyonel olarak boks yaşamını sürdüren Ali Eren Demirezen’in Balıkesir Üniversitesinde öğretim görevlisi olarak göreve başlamaları ile ülkemize çok başarılı sporcular yetiştirecekler. 2 milli sporcumuza görevlerinde başarılar diliyorum. Ülkemize spor dalında önemli katkılar verecek sporcular yetiştirerek, başarılı olacaklardır” şeklinde konuştu.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.