Balıkesir Havadis

Edremit Belediyesi’nde asgari ücret 3600 TL

BALIKESİR’İN EDREMİT BELEDİYE BAŞKANI SELMAN HASAN ARSLAN, EDREMİT BELEDİYESİ BÜNYESİNDE ÇALIŞAN HER BİR İŞÇİ İÇİN EN DÜŞÜK MAAŞI NET 3600 TL OLARAK AÇIKLADI.

Edremit Belediyesi’nde asgari ücret 3600 TL
56 views
29 Aralık 2020 - 17:00

Balıkesir’in Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, Edremit Belediyesi bünyesinde çalışan her bir işçi için en düşük maaşı net 3600 TL olarak açıkladı.

Edremit Belediyesi’nde bir süredir devam eden sendika görüşmeleri geçtiğimiz günlerde anlaşma ile tamamlandı. Edremit Belediyesi’nde görev yapan işçilerin örgütlü oldukları sendika ile yapılan görüşmeler sonunda imzalanan Toplu İş Sözleşmesi ile en düşük işçi maaşı net 3 bin 600 liraya yükseltildi. Bunun yanında bayram ikramiyeleri başta olmak üzere çeşitli sosyal haklarda verildi. Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, Sendika temsilcileriyle yaptıkları görüşmeler sonucu aldıkları ortak kararı kamuoyuyla paylaştı. Başkan Arslan yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi “Belediyemizde çalışan her bir işçimizin alın terinin ve emeğinin karşılığı olarak 1 Ocak 2021 tarihi itibariyle en az 3 bin 600 TL maaş alacaktır. İşçi kardeşlerimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.