Balıkesir Havadis

Edremit’e değer katacak projeler anlatıldı

MARMARA BELEDİYELER BİRLİĞİ TARAFINDAN MARMARA BÖLGESİ MEKANSAL GELİŞME STRATEJİK ÇERÇEVE BELGESİ (MSÇB) OLUŞTURMA ÇALIŞMALARI İÇİN ÇEVRİMİÇİ ÇALIŞTAY GERÇEKLEŞTİRİLDİ. ÇALIŞTAYA EDREMİT BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI TÜMDENİZ ÇELEBİ KATILDI.

Edremit’e değer katacak projeler anlatıldı
69 views
07 Ekim 2020 - 16:50

Marmara Belediyeler Birliği tarafından Marmara Bölgesi Mekansal Gelişme Stratejik Çerçeve Belgesi (MSÇB) oluşturma çalışmaları için çevrimiçi çalıştay gerçekleştirildi. Çalıştaya Edremit Belediye Başkan Yardımcısı Tümdeniz Çelebi katıldı.

Marmara Belediyeler Birliği tarafından yetkin yerel yönetimler ve yaşam kalitesi yüksek sürdürülebilir kentler oluşturmak için küresel, bölgesel, yerel fayda üretmek amacıyla İstanbul Teknik Üniversitesiyle iş birliği yapılarak Marmara Bölgesi ölçeğinde ulaşım ve lojistik odaklı bölge çalışmaları, politika önerileri ve eylem planları oluşturulması için çalıştay yapılması kararı alındı. Bu kapsamda, yerel yönetimlerin kendi projelerini konuşma fırsatı bulacağı bir çalıştay düzenlendi. Edremit Belediye Başkan Yardımcısı Tümdeniz Çelebi de çalıştaya katılarak Edremit’e değer katacak önemli projelerin sunumunu gerçekleştirdi. Aeneas Kültür Rotası, Cahit İnceoğlu Gençlik ve Kültür Merkezi, Edremit Belediyesi Kreş Projesi, Şehit Hamdibey Meydan Düzenleme Projesi ve Tarımsal Kalkınma Projesi’nin sunumu yapıldı. Yerel yönetimlerin kendi projelerini sunarak etkileşim fırsatı bulacağı çalıştayların devam ettirilmesi kararı alındı.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.