Balıkesir Havadis

Edremitli gençler Teknofest’te birinci oldu

BALIKESİR’İN EDREMİT İLÇESİ 75. YIL ORTAOKULU “MADENCİLİKTE İŞ GÜVENLİĞİNİ SAĞLAYAN VE MESLEK HASTALIKLARINI ÖNLEYİCİ ÜÇ MODÜLLÜ ROBOTİK SİSTEM PROJESİ” İLE İNSANLIK YARARINA TEKNOLOJİ YARIŞMASI/SAĞLIK VE İLK YARDIM KATEGORİSİ’NDE TEKNOFEST’TE BİRİNCİLİK ELDE ETTİ.

Edremitli gençler Teknofest’te birinci oldu
59 views
27 Eylül 2021 - 10:50

Balıkesir’in Edremit ilçesi 75. Yıl Ortaokulu “Madencilikte İş Güvenliğini Sağlayan ve Meslek Hastalıklarını Önleyici Üç Modüllü Robotik Sistem Projesi” ile İnsanlık Yararına Teknoloji Yarışması/Sağlık ve İlk Yardım Kategorisi’nde Teknofest’te birincilik elde etti.

Yarışmaya “Kod Vadisi Takımı” olarak katılan 75. Yıl Ortaokulu öğrencileri Hikmet Efe Canikli ve Ceylin Gezer, danışman öğretmenleri Mehmet Horozoğlu ile birlikte hazırladıkları projeleriyle 39 bin 684 takımın katıldığı yarışmada birinci oldu.

Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü Yakup Özbek: “Geçen yıl katıldığımız Teknofest Festivalinde Edremit Anadolu Lisemiz yedinci olmuştu. Bu yıl 75. Yıl Ortaokulumuz elde ettiği bu birincilik ile çıtayı çok daha yükseklere çıkardı. Öğrencilerimiz ve öğretmenimiz ile gurur duyuyoruz. Bu tip başarılar bizlere harcadığımız mesainin, çabalarımızın ne denli kıymetli olduğunu gösteriyor. Asrı yakalayan, muasır medeniyetler seviyesine ulaşmayı hedefleyen ülkümüzü bu başarılar ile gerçekleştirebiliriz. Bunun için bıkmadan, usanmadan çalışmak zorundayız. Emeklerimizin bu şekilde taçlandırılması bizler için büyük bir kıvanç kaynağıdır. Bu başarıya imza atan öğrencilerimiz Hikmet Efe Canikli ve Ceylin Gezer’i, projenin danışman öğretmeni olan Mehmet Horozoğlu’nu, 75. Yıl Ortaokulu müdürü Muharrem Yenigün’ü ve öğrencilerimizin gelişiminde katkı sağlayan tüm öğretmenlerimizi tebrik ediyorum. Projenin ülkemize hayır getirmesini, bu başarı geleneğinin ilçemizde artarak devam etmesini Yüce Allah’tan niyaz ederim.” sözleriyle düşüncelerini ifade etti.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.