Balıkesir Havadis

Edremit’te gıda denetimi yapıldı

BALIKESİR’İN EDREMİT İLÇESİNDE KAYMAKAM TURGAY ÜNSAL KOORDİNASYONUNDA İLÇE TARIM VE ORMAN MÜDÜRLÜĞÜ GIDA KONTROLÖRLERİ TARAFINDAN GIDA DENETİMLERİ YAPILMAYA DEVAM EDİYOR.

Edremit’te gıda denetimi yapıldı
109 views
02 Ekim 2020 - 10:10

Balıkesir’in Edremit ilçesinde Kaymakam Turgay Ünsal koordinasyonunda İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü gıda kontrolörleri tarafından gıda denetimleri yapılmaya devam ediyor.

Gıda denetimleri kapsamında; bakanlık talimatları doğrultusunda ambalajı bozulmuş ürüne zarar verecek şekilde hasar görmüş ve son tüketim tarihi geçmiş ürünleri bulundurup bulundurdukları işletme hijyen, alet ekipman hijyeni personel hijyeni hammadde depolarının hijyeni ve satılan ürünlerin bakanlık izinleri gibi konularında denetimler yapılıyor. Yapılan her denetim tutanak altına alınıp gıda güvenliği bilgi sistemine giriliyor. Bir eksiklik gördüğünde işletme sahibine gerekli uyarı ve sureler verilerek takibi yapılıyor.

Edremit Tarım ve Orman Müdürlüğü Gıda Kontrol görevlilerince tüketici sağlığının korunması ve güvenilir gıda arzının sağlanması için üretim, satış ve toplu tüketim olmak üzere bütün gıda işletmelerine rutin aralıklarla denetim, numune alma denetimi, Alo174 şikâyet ve ihbar denetimleri yürütülmekte. Aynı zamanda pandemi süreci boyunca bütün hijyenik önlemler alınarak işletmeler korona tedbirleri kapsamında bilgilendirmeye devam ediyor.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.