Balıkesir Havadis

Fantastik kitap ’Boyut Hırsızı 2 Şehzade’ yayına hazır

FANTASTİK KİTAP BOYUT HIRSIZI 2 ŞEHZADE YAYINA HAZIR

Fantastik kitap ’Boyut Hırsızı 2 Şehzade’ yayına hazır
139 views
01 Aralık 2020 - 9:20

Balıkesir’de öğretmenlik yapan Tuncay Okay’ın ilk kitabı olan ’Boyut Hırsızı 719-1071’ eserinin 2. kitabı olan Boyut Hırsızı 2-Şehzade kitapevlerindeki yerini almak için gün sayıyor.

Tuncay Okay kitabında Türk tarihi ile milli ve manevi değerleri fantastik bir şekilde anlatıyor. Okay, yazdığı fantastik bilim kurgu kitabı hakkında şu bilgileri verdi. Okay, “Son yıllarda özellikle gençlerimize yönelik ülkemizde yayınlanan kitaplarda fantastik-bilim kurgu ve uygunsuz içeriğin yer aldığı içeriğe şahit olmaktayız. Kitapçılarda sıklıkla görülen ve yüz binlerce satış rakamına ulaşan bu kitapların geleceğimizin teminatı olacak çocuklarımıza ve gençlerimize bu ülkenin milli ve manevi değerlerini değil ithal edilen bir kültürün dayatmasını vermeye çalıştığını görmekteyiz. Özellikle bazı yayınevlerinin çok uygun fiyatlara marketlerde dahi sunduğu kitaplar gençlerimizin sadece kişisel gelişimini değil uygunsuz içerikten dolayı kültürel gelişimini de olumsuz etkilemektedir. Milli ve manevi değerlerin yok sayıldığı bu kitaplar gün geçtikçe de artmaktadır. Bu kültürel yıkım geleceğimizi de olumsuz etkileyecektir” dedi.

Okay: “Türk tarihini anlatan fantastik bir kitap”

Okay sözlerinin devamında “Türk tarihini, milli ve manevi değerlerimizi fantastik bir şekilde nasıl verebileceğim” diyerek bu kitabı hazırladığını belirterek, “İşte Boyut Hırsızı serisinin ilk kitabı olan Boyut Hırsızı 719-1071 isimli bu kitap bu gereklilikten dolayı yazılmıştı. ’En azından ben ne yapabilirim’ sorusundan yola çıkıldı. Türk tarihinin, milli ve manevi değerlerimizin fantastik bir şekilde verilmeye çalışıldığı kitap önce çocuklarımızdan ve gençlerimizden alınan geri dönütlerle oluşturuldu.

“Boyut Hırsızı-1 719-1071” kitabı; bu milletin çocuklarının gerçek değerini bulması ve yabancı bilim-kurgu kitaplarının açtığı tahribatı biraz olsun önlemek amacıyla kaleme alındı. Balıkesir’de de birçok kitapevinde satışa sunulan kitabım beklenen ilgiyi görüyor. Ne mutlu ki; Boyut Hırsızı-1 kitabının geri dönütlerine baktığımızda “Maksat hasıl olmuş” diyebildik. Yorumlar o kadar olumluydu ki bu kitabın devamı konusunda bizleri cesaretlendirdi. ’Boyut Hırsızı 719-1071’ eserinin 2.kitabı olan Boyut Hırsızı 2- Şehzade’yi kitabını hazırlayarak, yayınevine teslim ettim. Bu kitabın hazırlanmasında destek olan Dr. Ahmet Emin’e, Tayfun Durdu Kurtulmuş ’a, Yaşar Cantürk’e, Beğenilerini ileten İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız’a, Balıkesir Üniversitesi’nin değerli hocalarına, Boyut Hırsızı-1’e farklı kapak tasarımları hazırlayan ve sesli kitap haline getiren değerli öğretmen arkadaşlarıma ve kitaba ilgi gösteren tüm öğrencilerimize sonsuz teşekkürler” ederim dedi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.