Balıkesir Havadis

Fatih Sultan Mehmet’in halasının türbesini Büyükşehir Belediyesi restore edecek

BALIKESİR’İN ALTIEYLÜL İLÇESİNE BAĞLI OVAKÖY VE HALALCA KIRSAL MAHALLELERİ YOLU ÜZERİNDE BULUNUN FATİH SULTAN MEHMET’İN HALASINA AİT FATMA SULTAN TÜRBESİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN RESTORE EDİLEREK ZİYARETE AÇILACAK.

Fatih Sultan Mehmet’in halasının türbesini Büyükşehir Belediyesi restore edecek
127 views
26 Ekim 2020 - 17:00

Balıkesir’in Altıeylül ilçesine bağlı Ovaköy ve Halalca kırsal mahalleleri yolu üzerinde bulunun Fatih Sultan Mehmet’in halasına ait Fatma Sultan Türbesi Büyükşehir Belediyesi tarafından restore edilerek ziyarete açılacak.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi’nde alınan kararla Fatma Sultan Türbesi’nin bulunduğu Hazineye ait 703 metrekare yerin tahsisi işlemleri başlatılırken, 8 bin 63 metrekarelik yan parsel kamulaştırılarak 9 bin metrekarelik alanda restorasyon işlemeleri gerçekleştirilecek.

Altıeylül Belediyesi tarafından hazırlanan Fatma Sultan Türbesi Rölöve, Restitüsyon ve Restorasyon Projeleri mülkiyet ve tahsisi işlemleri biter bitmez uygulamaya başlanarak yıllardır harabe şeklinde duran Sultan II. Murat’ın, Fatih Sultan Mehmet’in ve Zağnos Paşa’nın emanetleri olan Fatma Sultan ve kızı Sitti Hatun’un Türbeleri olması gerektiği haline , aslına uygun olarak şehir hayatına kazandırılacak.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.