Balıkesir Havadis

Gömeç’te TÜBİTAK Bilim Fuarı düzenlendi

BALIKESİR’İN GÖMEÇ İLÇESİ HACIHÜSEYİNLER ORTAOKULU, İLKÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİNİN BİLİME İLGİSİNİN ARTIRILMASI, BİLGİ VE BECERİLERİNİN GELİŞTİRİLMESİ AMACIYLA ‘4006 TUBİTAK BİLİM FUARI’ DÜZENLEDİ.

Gömeç’te TÜBİTAK Bilim Fuarı düzenlendi
81 views
11 Ekim 2021 - 15:10

Balıkesir’in Gömeç ilçesi Hacıhüseyinler Ortaokulu, ilköğretim öğrencilerinin bilime ilgisinin artırılması, bilgi ve becerilerinin geliştirilmesi amacıyla ‘4006 Tubitak Bilim Fuarı’ düzenledi.

Gömeç’in Hacıhüseyinler Ortaokulu bu yıl 4006-TÜBİTAK bilim fuarında öğrenciler, disiplinler arası çalışmalar, çeşitli deney ve tasarımlar yaptı. Etkinlikte, bilimsel deneylerin yanı sıra el becerilerinin geliştirilmesine yönelik atölyeler de yer aldı. Fuar açılışını Gömeç Kaymakamı Ahmet Soley, Gömeç İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Aköz gerçekleştirdiler. Bütün standları tek tek dolaşan Gömeç Kaymakamı Ahmet Soley, proje çalışmaları yapan öğrencilerden bilgi aldı. Projelerle ilgili kendi fikirlerini de beyan eden Kaymakam Soley tüm öğrencilere yaptıkları güzel işler için teşekkür etti. Özgün deney gösterilerinin yapıldığı fuarda öğrencilerin son derece heyecanlı oldukları görüldü. Bilim şenliği ve atölye çalışmaları sayesinde öğrenciler bilimi keyifle öğrendiler.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.