Balıkesir Havadis

Havran Anadolu Lisesi’nde sanat sergisi

BALIKESİR’İN HAVRAN ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİNİN YOĞUN EMEK SARF EDEREK ORTAYA KOYDUĞU AKRİLİK TUAL, TAŞ BOYAMA, KARAKALEM, ŞABLON BASKI, KOLAJ, TON ÇUBUKLARI, DİJİTAL TASARIM VE ZENTANGLE TEKNİKLERİYLE HAZIRLANAN ÇALIŞMALARDAN OLUŞAN SANAT SERGİSİ HAVRAN ANADOLU LİSESİ’NDE DÜZENLENEN AÇILIŞLA SANAT SEVERLERİN BEĞENİSİNE SUNULDU.

Havran Anadolu Lisesi’nde sanat sergisi
58 views
28 Eylül 2021 - 10:50

Balıkesir’in Havran Anadolu Lisesi öğrencilerinin yoğun emek sarf ederek ortaya koyduğu akrilik tual, taş boyama, karakalem, şablon baskı, kolaj, ton çubukları, dijital tasarım ve zentangle teknikleriyle hazırlanan çalışmalardan oluşan sanat sergisi Havran Anadolu Lisesi’nde düzenlenen açılışla sanat severlerin beğenisine sunuldu.

Geçen eğitim öğretim yıllarında yapılan ve salgın hastalık nedeniyle sergilenemeyen eserlerin yer aldığı serginin açılış kurdelesini Havran Kaymakamı Sayın Enver Özderin, Havran İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Söbüoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Melih Marangoz, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Fesih Vural ve Havran Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet Arslan birlikte kesti.

Okul Müdürlerinin de katıldığı sergide eser sahibi öğrencilerin yetenekleri göz doldururken heyecanları yüzlerinden okundu.

Sanat sergisini ziyaret edenlere eser sahibi öğrenciler ve serginin hazırlanmasında büyük emeği olan Resim Öğretmeni Selcen Güneş eserler hakkında bilgiler verdi. Eserleri tek tek inceleyen Kaymakam Özderin ve beraberindekiler öğrencilerin yeteneklerine hayran kaldılar. Öğrencilerle eserleri üzerine sohbet eden Havran İlçe Milli Eğitim Müdürü serginin hazırlanmasında emeği geçen öğrenci, öğretmen ve idarecileri tebrik ettikten sonra sergi alanından ayrıldı.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.