Balıkesir Havadis

Kaymakam Ünsal: “Şehidimizin kemiklerini sızlatmayın”

BALIKESİR’İN EDREMİT İLÇESİNDE DAHA ÖNCE EDREMİT LİSESİ, ARDINDAN DA KÖRFEZ ANADOLU LİSESİ OLARAK EĞİTİM VEREN OKULUN ADI, ŞEHİT ÖĞRETMENİN AİLESİNİN TALEBİ ÜZERİNE, ‘ŞEHİT ÖĞRETMEN ŞENAY AYBÜKE YALÇIN ANADOLU LİSESİ’ OLARAK DEĞİŞTİRİLMESİ İLE İLGİLİ EDREMİT LİSESİ MEZUNLAR DERNEĞİ YÖNETİMİ, OKULUN ESKİ İSMİNİ ALMASI İÇİN BÖLGE İDARE MAHKEMESİ’NE BAŞVURMASININ YANKILARI SÜRÜYOR.

Kaymakam Ünsal: “Şehidimizin kemiklerini sızlatmayın”
97 views
28 Nisan 2021 - 17:18

Balıkesir’in Edremit ilçesinde daha önce Edremit Lisesi, ardından da Körfez Anadolu Lisesi olarak eğitim veren okulun adı, Şehit Öğretmenin ailesinin talebi üzerine, ‘Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın Anadolu Lisesi’ olarak değiştirilmesi ile ilgili Edremit Lisesi Mezunlar Derneği yönetimi, okulun eski ismini alması için Bölge İdare Mahkemesi’ne başvurmasının yankıları sürüyor.

Okula verilen Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın isminin kaldırılması için dava açan okul mezunları derneğine tepki gösteren Edremit Kaymakamı Turgay Ünsal, okulun isminin 2010 yılında da değiştiğini ancak kimsenin buna itiraz etmediğini vurgulayarak, “Edremit ilçemizde doğup büyüyen ve Batman Kozluk’ta PKK’lı teröristlerce şehit edilen öğretmenimiz Şehit Şenay Aybüke Yalçın adının son günlerde kamuoyunda polemik konusu edilmesi bizleri son derece üzmüştür. Şehidimiz Şenay öğretmenin ismi neden birilerini rahatsız etti anlamak mümkün değil. Ben bu derneğe çağrıda bulunuyorum bu kararlarını tekrar gözden geçirsinler” dedi.

Kaymakam Ünsal, “Şehit öğretmenimizin anne ve babası burada oturuyor. Onların evlatları sadece Edremit’in değil tüm Türkiye’nin gururudur. Anne ve babasının bir nebze olsun acısını dindirmek istedik. Derneğin, okulun isminin değiştirilmesine itiraz etmesi bizi üzdü. Bu okulun ismi 2010 yılında değiştirilmişti. Neden o zaman isminin kaldırılmasına itiraz edilmedi de şimdi itiraz oldu. Şenay Aybüke Yalçın bu okul mezunudur. Bizim şehidimize vefa borcumuz vardır. Biz bu kararı 24 Kasım Öğretmenler Gününde aldık. Şenay Aybüke Yalçın ismi bu okulda yaşayacaktır” dedi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.