Balıkesir Havadis

Maaşının çoğunu odaya bağışladı

BANDIRMA ELEKTRİKÇİLER VE ELEKTRONİKÇİLER ODASI BAŞKANI EYÜP İL, BAŞKANLIK MAAŞININ ÇOĞUNU ODA GİDERLERİNİN KARŞILANMASI İÇİN ODAYA BIRAKTI.

Maaşının çoğunu odaya bağışladı
55 views
06 Aralık 2021 - 14:00

Balıkesir’in Bandırma İlçesinde ondokuz yıldır Elektrikçiler ve Elektronikçiler Odası Başkanlığı yapan Eyüp İl, 3 bin 500 lira olan başkanlık maaşının sadece 1000 Lirasını alıyor.

Odanın 2018 yılında yapılan Genel Kurulda başkanlık maaşının 1000 Lira olarak alınması konusunda karar alınmasının ardından Elektronikçiler ve Elektronikçiler Odası Başkanı Eyüp İl, üç yıldır 3 bin 500 Lira olan maaşının 1000 Lirasını alıyor. Maaşının geri kalan kısmı olan 2 bin 500 Lirayı odaya bağışlayan Oda Başkanı İl, ” Mevzuata göre Oda Başkanlığı maaşım 3 bin 577 Lira. 2018 yılında yaptığımız Genel Kurulda Maaşımdan bin Lira almayı, kalan kısmını da odamıza bırakmayı teklif ettik. Teklifimiz üyelerimize kabul gördü. Odalarda en çok çalışan ve sorumluluk sahibi sekreterlerdir. Ben bir oda Başkanı olarak Sekreterden çok maaş almayı uygun bulmadım. Birde esnaflarımız zor durumda iken, bu parayı almak istemedim. Maaşımın kalan kısmı da oda giderlerinde kullanılıyor” şeklinde konuştu.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.