Balıkesir Havadis

(Özel) Kazdağları’nda hazan mevsimi

MİTOLOJİDE “İDA DAĞI” OLARAK GEÇEN, AĞAÇ VE BİTKİ TÜRLERİNİN OLUŞTURDUĞU RENKLERİ İLE GÖRÜLMEYE DEĞER GÜZELLİK SUNAN KAZDAĞLARI, SONBAHARIN KENDİSİNİ GÖSTERMESİYLE ADETA BİR RENK CÜMBÜŞÜ YAŞIYOR.

(Özel) Kazdağları’nda hazan mevsimi
120 views
10 Ekim 2020 - 9:50

Mitolojide İda Dağı olarak geçen, ağaç ve bitki türlerinin oluşturduğu renkleri ile görülmeye değer güzellik sunan Kazdağları, sonbaharın kendisini göstermesiyle adeta bir renk cümbüşü yaşıyor.

Mitolojide “bin pınarlı İda” olarak geçen, Balıkesir ve Çanakkale sınırlarında yer alan Kazdağları, 21 bin 300 hektarlık alanıyla, zengin fauna ve florası ile ülkenin görülmeye değer ender yerleri arasında gösteriliyor.

Mitolojide Afrodit, Hera ve Athena arasındaki “dünyanın ilk güzellik yarışması”nın yapıldığı Kazdağları bugüne kadar tespit edilen 31’i kendine özgü 78 endemik bitkiye ev sahipliği yapıyor.

Sonbahar’ın kendisini göstermesiyle birlikte sararmaya başlayan yapraklar ile ile Kazdağları adete bir renk cümbüşü sunuyor. Özellikle fotoğraf ve doğa tutkunları bu güzellikleri yaşamak için Kazdağları’na büyük ilgi gösteriyor.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.