Balıkesir Havadis

(Özel) Kazdağları’nda karda yılkı atlarını görüntülediler

KAZDAĞLARI’NDA KEŞİF YOLCULARI GRUBU YÜKSEKLİĞİ ZAMAN ZAMAN BİR METREYİ AŞAN ZORLU EYBEK ZİRVESİ TIRMANIŞI İLE YABANİ YILKI ATLARINI GÖRÜNTÜLEDİLER.

(Özel) Kazdağları’nda karda yılkı atlarını görüntülediler
44 views
20 Aralık 2021 - 14:40

Keşif Yolcuları Grubu, Kazdağları’nda yüksekliği zaman zaman bir metreyi aşan zorlu Eybek Zirvesi tırmanışı ile yabanî yılkı atlarını görüntülediler.

Balıkesir’in Havran ilçesi sınırlarında bulunan Kazdağlarının ikinci yüksek zirvesi civarında yaşayan yılkı atları, Keşif Yolcuları Grubu tarafından görüntülendi. Hanlar mevkiinden yaklaşık 3 saatlik zorlu kar tırmanışından sonra bölgeye ulaşan Ömer Aydemir, Yıldırım Alp, Mustafa Şıvka, Buket Şıvka ve Rıfat Yeniay Kazdağları’nda yüzyıllardır yabanî olarak yaşayan yılkı atlarını görüntülemeyi başardılar. Yaklaşık bin 100 metrede karla kaplı dağlarda dolaşan yılkı atları Kazdağları’nın farklı güzellikleri arasında gösteriliyor. Ekip zaman zaman atlara ulaşabilmek için bir metreyi bulan kar ve poyraz ile de mücadele etmek zorunda kaldı.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.