Balıkesir Havadis

(Özel) Kazdağları’nın genleri gelecek nesillere aktarılıyor

BALIKESİR VE ÇANAKKALE İLLERİ ARASINDA YER ALAN DOĞAL GÜZELLİKLERİ VE EKOLOJİK DENGESİYLE DİKKATLERİ ÇEKEN KAZDAĞLARI’NIN GENLERİ YAPILAN DOĞAL GENÇLEŞTİRME ÇALIŞMALARI İLE GELECEK NESİLLERE AKTARILIYOR.

(Özel) Kazdağları’nın genleri gelecek nesillere aktarılıyor
93 views
24 Kasım 2020 - 9:30

Balıkesir ve Çanakkale illeri arasında yer alan doğal güzellikleri ve ekolojik dengesiyle dikkatleri çeken Kazdağları’nın genleri yapılan doğal gençleştirme çalışmaları ile gelecek nesillere aktarılıyor.

Balıkesir’in Edremit Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri Kazdağları’nda kendi sorumluluk sahalarında bir yandan üretim çalışmalarını planlı bir şekilde gerçekleştirirken bir yandan da doğal gençleştirme yöntemi ile bölgenin ağaçlarının genlerini gelecek nesillere taşıyorlar. Yapılan çalışma ile mevcut karacam ağaçlarının kalıtsal olarak devamlığı sağlanarak büyüme enerjisini tamamlayan ağaçların yerine doğal gençleştirme yöntemiyle saha gelecek nesillere aktarılıyor. Toplam 20.8 hektar alanda yapılan çalışma öncesinde bölgede toprak işleme çalışmaları ise aralıksız devam ediyor.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.