Balıkesir Havadis

Paylaştıkça daha çok kazanıyor

BURHANİYE İLÇESİNDE, İHTİYAÇ SAHİPLERİNE İŞLETMELERİNİN CAMINA ASTIĞI “AÇSANIZ VE PARANIZ YOKSA ÇEKİNMEDEN SÖYLEYİN, YOLUNUZ DÜŞEN ÖDER YA DA BİR DUA İLE İNSANLIK ÖLMEMİŞ DERSİNİZ” DİYE YAZAN ADEM TESLİM PAYLAŞTIKÇA DAHA ÇOK KAZANDIĞINI VE 3. ŞUBESİNİ AÇTIĞINI İFADE ETTİ.

Paylaştıkça daha çok kazanıyor
68 views
21 Ekim 2020 - 11:40

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, ihtiyaç sahipleri için işletmelerinin camına “Açsanız ve paranız yoksa çekinmeden söyleyin. Yolunuz düşerse öder ya da bir dua ile insanlık ölmemiş dersiniz” yazısı asan Adem Teslim, paylaştıkça daha çok kazandığını ve 3. şubesini açtığını ifade etti.

Ören Meydanında iki yıldan beri gıda dükkânı çalıştıran 57 yaşındaki Adem Teslim, ihtiyaç sahibi insanlarla karşılaşınca, geçen sene örnek bir uygulamaya imza attı. Bugüne kadar çok sayıda vatandaşı ücretsiz doyuran Teslim, iş yerinin camına, “Açsanız ve paranız yoksa çekinmeden söyleyin, yolunuz düşerse öder ya da bir dua ile insanlık ölmemiş dersiniz. Öğrenciler, özellikle siz hiç çekinmeyin. Bir gün okulunuz bittiğinde siz de bir yemeği başka bir öğrenciye ikram edersiniz. Bizden yana helaldir” diye yazdı.

Bugüne kadar çok sayıda insanı doyuran Adem Teslim, paylaştıkça daha fazla kazandığını söyleyerek, herkesi ihtiyaç sahipleri ile paylaşmaya davet etti. Paylaştıkça kazancının bereketini gördüğünü ifade eden Teslim, iki yıl içinde 3. şubesini açtığını kaydetti.

İki yıldan beri mekân çalıştırdığını anlatan Adem Teslim, “Uygulamayı geçen yıl başlattım. Bazı şeylerden etkilendim ve bu yazıyı astım. Bu yazıyı astıktan sonra çok sayıda insana yardımcı oldum. Bu yazıyı okuyanlardan destek talepleri geldi. İkinci mekânımızı açarken söylemiştim, dağıttıkça Allah veriyor diye. Aynı hizmeti burada da devam ettireceğiz. Ben dağıttım, Allah verdi. Ben dağıttım, Allah verdi. Buna yürekten inanıyorum. Uygulamamamız burada da devam edecek” dedi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.