Balıkesir Havadis

Rengine bakarak zeytinyağının kalitesini anlamayabilirsiniz

ALTIN SARISI RENGİ VE SAĞLIKLI YAŞAMIN VAZGEÇİLMEZLERİNDEN ZEYTİNYAĞI ALIRKEN KALİTESİNİ RENGİNE GÖRE BELİRLEMEYİN. ZEYTİNYAĞINDA UZMANLAR RENGİ BİR KALİTE KRİTERİ OLARAK DEĞERLENDİRMİYOR.

Rengine bakarak zeytinyağının kalitesini anlamayabilirsiniz
156 views
09 Kasım 2020 - 9:40

Altın sarısı rengi ve sağlıklı yaşamın vazgeçilmezlerinden zeytinyağı alırken kalitesini rengine göre belirlemeyin. Zeytinyağında uzmanlar rengi bir kalite kriteri olarak değerlendirmiyor.

Son yıllarda özellikle Akdeniz tipi beslenmeyi tercih edenleri vaz geçilmezi zeytinyağı sofralarımızdan eksik olmuyor. Altın sarısı rengi ile raflarda dikkatleri çeken zeytinyağının kalitelisini ararken rengi kalite kriteri olarak aramamanın doğru olacağı uzmanlar tarafından söyleniyor.

Balıkesir Üniversitesi Edremit Meslek Yüksek Okulu Zeytin ve Zeytin Teknolojileri Bölümü Öğretim Görevlisi Mücahit Kıvrak “Zeytinyağında renk kalite kriteri değildir. Son yıllarda içerisine bazı renklendirici maddeler de atıyorlar. Tağşişte özellikle bakıyorsunuz böyle yemyeşil zeytinyağı görünümlü bir kısım maddeler var. Kesinlikle ve kesinlikle zeytinyağında renk kalite kriteri değildir.”dedi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.