Balıkesir Havadis

Salyadan kurtulan Erdek Ocaklar turistleri bekliyor

BALIKESİR’İN ERDEK İLÇESİNE BAĞLI TURİSTİK OCAKLAR KOYU, SALYANIN BÖLGEDEN UZAKLAŞMASI İLE RAHAT BİR NEFES ALDI

Salyadan kurtulan Erdek Ocaklar turistleri bekliyor
38 views
17 Haziran 2021 - 9:50

Balıkesir’in Erdek ilçesine bağlı turistik Ocaklar Koyu, salyanın temizlenmesi ve kalan kısmının da bölgeden uzaklaşması ile rahat bir nefes aldı. İşletmeciler yaz sezonunun kendini iyice hissettireceği önümüzdeki günler adına umutlu konuştu.

Bir süredir deniz salyası ile mücadele eden Balıkesir’in Erdek ilçesine bağlı Ocaklar Koyu, müsilajın çekilmesi sonrasında pırıl pırıl denizi ile gün yüzüne çıktı. Ocaklar Mahallesi’nde yaşayan Turizmci Devrim Korkmaz, tatilcilerin Ocaklar’a gönül rahatlığı ile gelebileceklerini söyledi. Denizin cam gibi berrak olduğunun altını çizen Korkmaz “Salya her yıl olan bir olay fakat bu sene bir dönem fazlalaştı ve rüzgarında etkisiyle kıyılarımızdan kayboldu. Bölgemizde deniz turizminin yanı sıra tarihimiz ve keşfedilmemiş Kapıdağ’ımız ile Kaz Dağlarından sonra oksijeni en yüksek olduğu yer. Cennet gibi koylar Kapıdağ Yarımadası’nda olup, Kyzikos antik kentinin bölgemizde olduğunu hatırlatmak isterim. Misafirlerimiz bölgemize gönül rahatlığı ile gelebilirler. Basında yer alan abartılı salya haberlerinden sonra Haziran ayı rezervasyonlarımızda yüzde 5-10 gibi bir düşüş yaşadığımız doğru. Ancak gelen talepler doğrultusunda Temmuz ve Ağustos aylarında yüzde 80 doluluk bekliyoruz. Tüm misafirlerimizi cennet Erdek’imize bekliyoruz” dedi.

Turizmci Korkmaz, denizin güzelliğine vurgu yaptığı konuşmasında eline aldığı cam bardağı suya daldırarak suyun temizliğini de gözler önüne serdi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.