Balıkesir Havadis

Tayfun Canlı: “Edremit’te HES kodu dönemi başladı!”

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI TARAFINDAN YAYINLANAN GENELGE İLE BALIKESİR’İN EDREMİT BELEDİYESİ’NDE HES KODU UYGULAMASI BAŞLADI. BELEDİYENİN MERKZ VE ŞUBE HİZMET MERKEZLERİNE TÜM PERSONEL VE VATANDAŞLAR HES KODU İLE BELEDİYEYE GİRİŞ YAPMAYA BAŞLADI.

Tayfun Canlı: “Edremit’te HES kodu dönemi başladı!”
127 views
13 Ekim 2020 - 11:30

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge ile Balıkesir’in Edremit Belediyesi’nde HES kodu uygulaması başladı. Belediyenin merkz ve şube hizmet merkezlerine tüm personel ve vatandaşlar HES kodu ile belediyeye giriş yapmaya başladı.

Edremit Belediyesi Koronavirüs (COVID-19) salgını ile mücadelesini sürdürürken, kurum binalarında HES kodu uygulamasına başladı. “Hayat Eve Sığar” (HES) mobil uygulaması üzerinden kurumda çalışan personel ve kuruma gelen vatandaşların HES kodlarının sorgulanması yapılıyor.

Edremit Belediyesi Özel Kalem Müdürü ve Sözcüsü Tayfun Canlı, Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan’ın talimatları ile pandemi ile mücadele de azami özen gösterildiğini ifade ederek, “Covid-19 ile mücadele kapsamında İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge ile kamu kurum ve kuruluşlarına girişte HES kodu uygulaması başlatıldı. Uygulama kapsamında belediye personelleri başta olmak üzere belediyeye giriş yapmak isteyen vatandaşlar, ateş ve maske kontrolünün ardından güvenlik görevlilerine gösterdikleri HES kodu ile binaya alınmaya başlandı” dedi.

Canlı, genelge gereği HES kodu olmayan vatandaşlar kamu binalarına giriş yapamayacağını da hatırlatarak HES kodu bulunmayanların kod alabilmeleri için belediye görevlilerinin vatandaşlara yardımcı olduğunu da ifade etti.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.