Balıkesir Havadis

Zeytinlikler arası yollara neşter

TARİHİN, MİMARİNİN, DOĞA VE LEZZETİN DİYARI, ZEYTİNİN BAŞKENTİ AYVALIK’TA ÜRETİCİNİN EN ÇOK KULLANDIĞI ZEYTİNLİKLER ARASI YOLLAR YENİLENİYOR. AYVALIK BELEDİYE BAŞKANI MESUT ERGİN, ZEYTİN ÜRETİCİSİNİN HASAT DÖNEMİNDE SIKLIKLA GELİP GİTTİĞİ 16 FARKLI BÖLGENİN BELİRLENDİĞİNİ SÖYLEDİ.

Zeytinlikler arası yollara neşter
97 views
28 Ekim 2020 - 13:00

Tarihin, mimarinin, doğa ve lezzetin diyarı, zeytinin başkenti Ayvalık’ta üreticinin en çok kullandığı zeytinlikler arası yollar yenileniyor. Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, zeytin üreticisinin hasat döneminde sıklıkla gelip gittiği 16 farklı bölgenin belirlendiğini söyledi.

Başkan Ergin, Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin iki grayder, bir kepçe ve altı kamyon ile gece gündüz çalışarak, zeytin üreticisinin hasat dönemini sıkıntısız atlatması için çalıştıklarını hatırlattı.

Özellikle kış sezonu geldiğinde, aşırı yağışların yaşandığı dönemlerde zeytin üreticisinin sıkıntılı günler geçirdiğini ifade eden Ergin, “Zeytin toplamaya gelen işçileri taşıyan araçlar yolları kullanmakta zorlanıyor, toplayıcı işçiler, çaresiz çamur içinde yürümek zorunda kalıyordu. Ekiplerimiz kış aylarının ağır koşulları bastırmadan çalışmaları tamamlayacak. Zeytinlikler arası yollar elden geçirilecek yenilenecek, her türlü koşulda gönül rahatlığı ile kullanılması sağlanacak. Üreticiler topladıkları zeytinleri sıkıntı yaşamadan fabrikalara taşıyabilecek” dedi.

Zeytinlikler arası yolların uzunluklarının bir ila üç kilometre arasında değiştiğini hatırlatan Başkan Ergin, zeytin üreticilerine seslenerek, yaşadıkları sıkıntıları ve anlatmak istedikleri çözümleri ‘Bizim Masa’ aracılığıyla Ayvalık Belediyesi’nin 444 10 66 numaralı telefonuna iletebileceklerini söyledi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.